دریافت فایل با موضوع{دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید}

در این پست قصد معرفی فایل دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید را داریم با ما همراه باشید.دانلود تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید,تحقیق تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید,مقاله تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید,تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید
دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوتر 29 اسلاید|40106816|qe

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 29 صفحه

تاریخچه کامپیوترها تهیه کنندگان : مصطفی فرزاد – زهره خزاعی زیر نظر استاد گرامی: جناب آقای مهندس اشکان جامی الاحمدی تاریخچه کامپیوتر بشر اولیه شمارش را باانگشتان دست و اندازگیری کمیت ها رابا بعضی از اعضای بدن مانند دست و پا انجام میداد و بدین ترتیب واحدهای اندازه گیری مانند وجب و قدم بوجود آمد .
سیستم دهدهی امروزه که برای بیان کمیتها بکار میرود از بکار بردن انگشتان دست برای انجام شمارش نتیجه شده است .
قدیمی ترین دستگاهی که برای شمارش و انجام محاسبات عددی بکار میرفت چرتکه بود که در حدود 610 سال قبل از میلاد در خاور دور ساخته شد .
پیشرفت مهم بعدی در زمینه محاسبات عددی در سال 1614 صورت گرفت که درآن موقع نپر (Nepeir) جدولهای لگاریتم را تهیه و چاپ کرد.
در سال 1642 پاسگال (Pascal) اولین نوع ماشین حساب را تهیه نمود که نوع اولیه آن فقط عملهای جمع و تفریق را انجام میداد و بعدها توسط دانشمندان دیگری تکمیل شد و عمل ضرب را نیزممکن ساخت .
دراواخر قرن هفدهم لایبنیتز(Leibnitz) ماشین حساب ساخت که عمل نگهداشتن رقمها را از یک مرتبه به مرتبه دیگر انجام میداد و این یک قدم مهم بسوی تکمیل ماشینهای حساب بشمار میرفت .
در اوائل قرن نوزدهم بابج (Babbage) ماشین حساب طرح کرد که میتوانست محاسبات عددی را انجام دهد و جوابها را چاپ نماید .
درطرح بابج پیش بینی شده بود که ماشین بطور خودکاراز دستورهای ذخیره شده معینی پیروی کند و محاسبات لازم را انجام دهد .
ماشین بابج هرگز ساخته نشده زیرا ابزارهای فنی آن زمان لازم برای ساختن اجزائ چنین ماشینی را نداشتند و در واقع طرح بابج پیشرفته تر از تکنولوژی آن زمان بود .
نخستین کامپیوتر الکترونیکی در سال 1940 توسط آزمایشگهای تلفن بل ساخته شد که فقط می توانست در مورد محاسبات عددی بکار رود.
نسلهای مختلف کامپیوتر: هردگرگونی بزرک موجب تولد ( نسل ) جدیدی ازکامپیوترها شده است و واژه نسل برای طبقه بندی پیشرفتهای کامپیوتر به کار برده می شود.
تا به امروز شش نسل ازکامپیوترها به وجود آمده اند که ما در آستانه نسل ششم کامپیوترها قرار داریم.
زبان ماشین: تنها زبانی قابل فهم برای کامپیوتر می باشد که در این زبان از ارقام صفر و یک به عنوان علائم اولیه استفاده میشود ، و هر دستورالعمل به صورت رشته ای از صفر و یک ها نوشته می شود.
لازم به ذکر است که زبان ماشین یک زبان سطح پایین به شمار می رود که در جای خود بیشتر توضیح داده خواهد شد.
1- دارای کاربردهای ویژه تک منظوره بودند.
2- کلیه برنامه ها به زبان ماشین نوشته می شد (توسط صفر و یک) 3- در آنها از لامپ خلاء استفاده می شود به طوری که در کامپیوتر انیاک درحدود 19000 لامپ خلاء به عنوان حافظه بکار رفته بود.
ویژگی های کلی کامپیوتر های نسل اول: سال ساخت : 1945 (شصت سال پیش) قیمت: تقریبا 500 هزار دلار ویژگی های کلی کامپیوتر های نسل دوم: با اختراع و ساخت ترانزیتور نسل دوم کامپیوتر ها بوجود آمدند برخی از ویژگی های این نسل عبارتند از: 1- از ترانزیتور در آنها استفاده شده بود 2- دارای کاربرد های عمومی و همه منظوره بودند 3- زبان های برنامه نویسی آنها فوق العاده آسان بود 4- ازحلقه های کوچک مغنا


مطالب دیگر:
📌دانلود تاریخچه معماری ایران و كشور های اسلامی 26 ص📌دانلود تاریخ معماری 14 ص📌بررسی مقایسه ای میزان سازگاری اجتماعی بین مادران کودکان عقب مانده ذهنی و مادران کودکان عادی در شهر تهران📌دانلود تاریخچه منبت 85 ص📌کتاب اقتصاد مهندسی📌دانلود تاریخچه هنر معرق روی چوب 31 ص📌دانلود تاثیرات تقویت تراكمی بر روی استحكام برشی تیرهای پل بتن مسلح 71 ص📌دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص📌دانلود تجزیه و تحلیل های استحکامی بروی سد خاکی بر اساس تحلیل های نا پایداری روزنه ها و رسوخ ها 19 ص📌دانلود تحقیق عمران 60 ص📌دانلود تحلیل فضا های شهری كاربری درمانی (بیمارستان) 61 ص📌دانلود ترکیب در معماری 11 ص📌فهرست بهای واحد پایه رشته ابنیه📌دانلود تزینات سنگی 187 ص📌تکنولوژی و طرح اختلاط بتن📌دانلود تعریف میدان 30 ص📌دانلود تعیین ضخامت سنگفرش 50 ص📌دانلود تقدس و تناسخ در معماری مذهبی 19 ص📌دانلود تنش 36 ص📌دانلود تولید قطعات با استفاده از ضایعات شیشه در دو لایه 31 ص📌دانلود تولید سیمان پرتلند 28 ص📌آنالیز عددی 1📌دانلود تونل سازی و انواع آن 151 ص📌دانلود تکنولوژی جدید در عایقکاری رطوبتی ساختمان 21 ص📌دانلود جوشکاری خال، شکاف و طرح 10 ص