دریافت فایل با موضوع{دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید}

در این پست قصد معرفی فایل دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید را داریم با ما همراه باشید.دانلود تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید,تحقیق تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید,مقاله تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید,تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید
دانلود پاورپوینت تاریخچه کامپیوترها 13 اسلاید|40106817|qe

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 13 صفحه

تاریخچه کامپیوترها تهیه کننده : ساره هاشمی نژاد با تشکر از استاد گرامی تاریخچه پیدایش کامپیوتر واژه computer از ریشه لاتین compute مشتق شده است ومفهوم لغوی آن حسابگر می باشد.
نخستین وسیله ای که انسان برای شمارش دردست داشت انگشتان دست بود.
بشر هزاران سال سعی کرد تا روش ساده جهت محاسبات پیدا کند و مهمترین تحول اختراع چرتکه بود.
نخستین ماشین جمع زن میکانیکی در سال 1642 میلادی توسط دانشمند فرانسوی به نام بلز پاسگال ساخته شد.
ماشین های الکترونیکی نخستین کامپیوتر در سال 1944 میلادی ساخته شد که از لامپ خلإٕ به عنوان اصلی ترین مولفه استفاده شد.
دو سال بعد کامپیوترعظیمی به نام انیاک ساخته شد.
اما به دلیل حجم زیاد و مصرف انرژی بالا ترانزیسترها جایگزین لامپهای خلا شدند.
پس از مدتی تحولی عظیم در صنعت الکترونیک بوجود امد وIC جایگزین ترانزیستور شد و ازاوایل 1980ریزپردازنده ها جایگزین ICها شدند.
امروزه همه کامپوترها دارای ریزپردازنده هستند تعریف کامپیوتر: طور کلی می توان کامپیوتر را چنین تعریف نمود: کامپیوتر ماشینی است که می توانیم آنرا برای انجام کار ویژه ای برنامه نویسی کنیم و سپس داده هایی را به آن بدهیم تا بر اساس برنامه ریزی تعیین شده روی داده ها کار کند و نتیجه مورد نظر را در خروجی ارائه دهد.
ویژگی ها و امتیازات کامپیوتر 1- سرعت: کامپیوترها قادر هستند میلیون ها عمل محاسباتی را در یک ثانیه انجام دهند.
2-دقت: افزایش سرعت محاسبات و زمان بر شدن انها موجب اشتباه و بی دقتی در محاسبات نمی گردد.
3-ظرفیت بالای حافظه ودسترسی سریع به اطلاعات آن: حافظه کامپوتر میتواند حجم عظیمی از اطلاعات را درون خود نگهداری و به سرعت بازیابی نماید.
4-سخت کوشی وخستگی ناپذیری: کامپیوتر از انبوه کارهایی که انسان برای اجرا به او محول می کند رنج نمی بر خسته نمی شود و تمرکزش را از دست نمی دهد.
5- قابلیت انعطاف یا تغییر پذیری: کامپیوترها تقریبا در تمام رشته های علمی ،فنی،تجربی و .
.
.
بکار برده شده ووظایف محوله را به نحو احسنت انجام می دهند.
علوم کامپیوتر کامپیوتر از دو بخش اصلی و اساسی تشکیل شده است: سخت افزار: به قسمت های فیزیکی و قابل لمس یک کامپیوتر گویند.
نرم افزار: به مجموعه بر نامه های یک کامپیوتر گویند وو کار انها به حرکت در اوردن اجزا سخت افزار می باشد.
فناوری اطلاعات شیوه های ایجاد ونگهداری داده ها و دستورالعمل های کامپیوتری به منظور مدیریت و پردازش انها فناوری اطلاعات گویند.
فناوری اطلاعات شامل دو بخش سرویس دهی اطلاعات ومدیریت سرویس دهی اطلاعات می باشد.
طبقه بندی کامپیوترها کامپیوترها از نظر ظرفیت،سرعت،هزینه ونوع کاربران انها به سه گروه تقسیم میشود: 1- ابر کامپیوترها: بزرگترین ،گران ترین و قدرتمند ترین کامپیوترها هستندو دارای حافظه بسیار بالایی هستند.
2-کامپیوترهای بزرگ: از نظر سرعت، قیمت و قدرت پردازنده از ابر کامپیوترها ضعیف ترندو قادرند مقدار زیاد اطلاعات را با سرعت زیاد پردازش کنند 3-کامپیوتر های شخصی: نسبت به کامپیوتر های بزرگ از حجم ،سرعت و امکانات جانبی کمتری برخوردار میباشند و به انها PC هم گفته میشود.
ا


مطالب دیگر:
🔥گزارش نشست تغییر آب و هوا🔥گزارشکار درس عملیات کشاورزی🔥گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه ازمایشگاهی فناوری نانو🔥گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های شبکه آزمایشگاهی فناوری نانو🔥گزارشی از فناوری نانو🔥گزارشی از مدرسه تابستانی هارنبی🔥گزاره‌هاي شرطي، تصميم‌گيري و حلقه‌هاي تکرار🔥گزیده ای از مفاهیم اقتصادی🔥گزينش🔥گسترش و همگانی کردن استفاده از فن آوری اطلاعات🔥گشتالت درمانی🔥گشتالت🔥گفتار درمانی🔥گل اركيده🔥گندزدایی آب با استفاده از اشعه فرابنفش🔥گندزدایی آب با استفاده🔥گندزدایی و دفع پسمانده های بیمارستانی 97 اسلاید🔥گندزدايي و ضدعفوني در مدرسه🔥گوارش انسان دهان🔥گواهی ثبت اختراع🔥گواهی فوت 1🔥گواهی فوت🔥گواهی های پزشکی گواهی فوت وجوازدفن وجنبه های قانونی وحقوقی آن🔥گوش شنوا زيربناي مهارت ارتباطاتي🔥گوشه هایی از تاریخ توسعه نیافتگی در ایران