دریافت فایل با موضوع{دانلود پاورپوینت تحقیق سی پی یو}

در این پست قصد معرفی فایل دانلود پاورپوینت تحقیق سی پی یو را داریم با ما همراه باشید.دانلود تحقیق سی پی یو,تحقیق تحقیق سی پی یو,مقاله تحقیق سی پی یو,تحقیق سی پی یو
دانلود پاورپوینت تحقیق سی پی یو|40106820|qe

قسمتی از محتوی فایل

تعداد اسلاید : 41 صفحه

بسم الله الرحمن الرحیم موضوع : cpu و انواع آن زیر نظر استاد ارجمند: آقای سلطانی گردآورنده : بهناز مددی - آسیه عظیمی تابستان 86 cpu چیست؟
یک (central processing unit (CPU که گاهی اوقات آن را پردازنده نیز می‌نامند ؛ یکی از اچزاء رایانه‌های رقمی می‌باشند که فرامین را در رایانه‌ها تفسیر می‌نماید واطلاعات را مورد پردازش قرار می‌دهد.
واحدهای مرکزی پرداش ویژگی پایه‌ای قابل برنامه ریزی شدن را در رایانه‌های رقمی را فراهم می‌کنند ؛ و یکی از مهمترین اجزاء رایانه‌ها در حافظهٔ اولیه ؛امکانات ورودی/خروجی هستند .
یک پردازندهٔ مرکزی مداری یکپارچه می‌باشد که معمولا به عنوان ریزپردازنده شناخته می‌شود.
امروزه عبارت CPU‌ها معمولا برای ریزپردازندها به کار می‌روند.
عبارت «central process unit»(واحد پردازندهٔ مرکزی) یک ردهٔ خاص از ماشین را معرفی می‌کند که می‌تواند برنامه‌های رایانه را اجرا کند .
این عبارت گسترده می‌تواند به راحتی به بسیاری از رایانه‌هایی که که بسیار قبل تر از عبارت "CPU" بودند تعمیم داد .
به هر حال ؛این عبارت و شروع استفاده از آن در صنعت رایانه حداقل از اوایل سال ۱۹۶۰ رایج شد.
شکل طراحی و پیاده سازی پرازنده‌ها نسبت به طراحی اولیه تغییر کرده‌است ولی عملگرهای بنیادی آن همچنان به همان شکل باقی مانده‌است .
تاریخچه پیش از ظهوراولین ماشین که به پردازنده‌های امروزی شباهت داشت ؛ کامپوتر‌های مثل انیاک(‍‍‍‍‌‍ENIAC) مجبور بودند برای اینکه کارهای مختلفی را انجام دهند دوباره سیم کشی کنند .
این ماشین‌ها اغلب به رایانه هایی؛ با برنامه ثابت اطلاق می‌شد تازمانیکه توانایی اجرای چند برنامه را پیدا کردند.
عبارت "CPU" از زمانی برای ابزار اجرا کننده نرم افزار(برنامه رایانه) تعریف شد ؛كه اولین برنامه ذخیره شده در رایانه بوجود آمد.
ایده برنامه ذخیره شده مربوط به زمان طراحی ENIAC بود .
در۳۰ ژوئن سال ۱۹۴۵ (۹ تیر ماه ۱۳۲۴) قبل از اینکه انیاک کامل شود دانشمند ریاضیدان جان فون نیومان در مقاله‌ای آن را شرح داده بود .
دستگاه‌های رقمی حال حاضر ؛ همه با پردازنده‌هایی توزیع شده‌اند که به مدار گسسته و بنابراین به تعدادی تغییر المان برای متفاوت بودن وتغییر حالات احتیاج دارند .
قبل از تچاری شدن ترانزیستور ؛ برای تغییر المانها از electrical relays و vacum tubes به صورت عمومی استفاده می‌شد .
اگرچه اینها از مزایایی چون سرعت - به خاطر ساز و کار عمومی شان برخوردار بودند ولی به خاطر بعضی مسایل غیرقابل اطمینان بودند ترانزیستور و مدارات مجتمع گسسته پردازنده ها در طول این مدت ، یک روش برای تولید تعداد زیادی ترانزیستور روی یک فضای فشرده نظر اکثریت را به خود جلب کرد.
مدارات مجتمع (IC)‌ها ،این امکان را فراهم کردند که تعداد زیادی از ترانزیستورها روی یک پایه نیمه رسانا لایه لایه شده یا «چیپ»ساخته شوند.
در ابتدا تنها مدارات غیر تخصصی پایه مانند گیتهای منطقی NOR به صورت مدارات مجتمع ساخته شدند.
پردازنده‌هایی که بر اساس چنین واحد سیستم پایه‌ای مدارات مجتمع ساخته شدند به طور کلی جزو مدارات مجتمع مقیاس کوچک (SSI) محسوب می‌شدند.
مدارات مجتمع SSI مانند آنچه که در راهنمای کامپیوتر آ


مطالب دیگر:
📖پاورپوینت مسعود سعد سلمان📖پاورپوینت معانی و بیان 2📖پاورپوینت معرفی و راهنمایی كلی طرح درس «بدیع» و جایگاه آن در میان درس‌های دیگر📖پاورپوینت مقدمات زبان‌شناسی📖پاورپوینت منطق الطیر عطار📖پاورپوینت نمرات درس های کلاس های دوم ریاضی فیزیک و دوم تجربی دبیرستان عطار📖پاورپوینت وضعیت تحصیلی بعضی از دانش آموزان رشته ادبیات و علوم انسانی📖پاورپوینت آمار ثبت احوال📖پاورپوبنت انواع ارزشیابی📖پاورپوینت ارزشیابی تکوینی📖پاورپوینت اصول و مبانی آموزش و پرورش📖پاورپوینت اندازه گیری وسنجش در علوم تربیتی 318 اسلاید📖پاورپوینت اهداف اساسی طرح ارزشیابی توصیفی📖پاورپوینت آموزش و پرورش و توسعه به همراه فایل Word📖پاورپوینت روشهای ارزشیابی آموزشی 241 اسلاید📖پاورپوینت مدیریت آموزش و پرورش كاشان📖پاورپوینت مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی📖پاورپوینت مهارتهای آموزشی و پرورشی - روشها و فنون تدریس📖پاورپوینت ابرها📖پاورپوینت باران به همراه Word اسلاید📖پاورپوینت جغرافیای سرخس📖پاورپوینت حوادث تاریخی📖کارآموزی آب و فاضلاب📖خوداموز فرانسه📖ساخت و هنجاریابی آزمون رضایتمندی زناشویی در دانشجویان