دریافت فایل با موضوع{دانلود پاورپوینت تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید}

در این پست قصد معرفی فایل دانلود پاورپوینت تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید را داریم با ما همراه باشید.دانلود تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید,تحقیق تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید,مقاله تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید,تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید
دانلود پاورپوینت تكنولوژی آموزشی 45 اسلاید|40106831|qe

قسمتی از محتوی ورد

تعداد اسلاید : 45 صفحه

دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرودشت موضوع تحقیق تكنولوژی آموزشی استاد مربوطه جناب آقای دکتر بردیده تهیه كننده مهرداد جهانخواه شماره دانشجویی 850339600 رشته ادبیات تابستان 87 چكیده در تحولات چند دههٔ اخیر، بویژه در كشورهایی كه توانسته اند از نظر علوم در زمرهٔ كشورهای توسعه یافته محسوب شوند و یا در مرحلهٔ انتقال قرار گیرند، توجه ویژه به تولید علم و بهره برداری از آن مورد تاكید بوده است.
در سراسر جهان یك تردید عمومی در مورد مطلوب بودن كوتاه مدت و بلند مدت استفاده از تكنولوژی آموزشی در تولید علم وجود دارد.
این تردید بصورت تكنوفیلی « دوست داشتن تكنولوژی» وتكنوفوبی « تكنولوژی گریزی» می باشد.
بسیاری از افراد ادعا دارند كه اتكای فزایندهٔ ما به تكنولوژی منجر به تخریب اجتماع می گردد، و دیگران معتقدند كه تكنولوژی جاده ای به سمت جهان رویایی می باشد.
اغلب مردم آن را پذیرفته اند و با ارزش آن مواجه شده اند و آن را نه مخرب و نه رؤیا بافی می دانند.
هدف این مقاله مروری بر تاثیر تكنولوژی آموزشی در توسعهٔ علمی است ؛ با توجه به تغییرات روز افزونی كه در آموزش رخ می دهد، مشخصه اصلی و عمدهٔ عصر كنونی ، محوریت یافتن علم و تولید و بكار گیری آن می باشد.
تلاش برای تولید و توسعهٔ علم با توانمندی و قدرتمندی كشورها در حوضه ها و عرصه های مختلف پیوند خورده است.
میزان ونحوهٔ بهره مندی از علم از موضوعات و چالش های بسیار اساسی دولت محسوب می شود.
بدین سان آیندهٔ كشورها و توسعه یافتگی آن ها با تولید علم و بسط و بهره مندی آن كاملاً متبط است و برتری كشورها نسبت به هم، به علم و نتایج و كاربردهای آن بستگی دارد.
تردیدی نیست كه به كار گرفتن طرق جدیدتر و بهره مند شدن از فواید تكنولوژی آموزشی و روش های نوین بستر مناسبی برای تولید علم و توسعهٔ آن فراهم می آورد.
در این مقاله پس از اشاره به تعریف تكنولوژی آموزشی و جهت گیری های فعلی آن، شاخص های اساسی علم، اهداف تكنولوژی آموزشی، اصول انتخاب رسانه های آموزشی و انتقال و توسعه ی تكنولوژی مورد توجه قرار گرفته است.
مقدمه بی تردید توانمندی و توسعه و استقلال واقعی كشورها نسبت مستقیم با توانایی آن ها در تولید علم و توسعهٔ علمی-تحقیقاتی دارد.
در عصر كنونی تولید علم و تحرك علمی با رونق و پیشرفت تكنولوژی نیز كاملاً مرتبط است.
حقیقت این است كه تولید و بسط و گسترش علم تاثیر بسیار عمیقی در تمام حوزه های اقتصادی ،اجتماعی و فرهنگی كشور دارد.
به تعبیر دیگر تولید علم و توسعه علمی به عنوان موتور محركه ی توسعه همه جانبه و پایدار كشورها نقش عمده ایفا می كند.
تمام كشورها در تلاش برای نیل به خود كفایی علمی و توسعهٔ علم و تحقیقات می باشند.
تفكر علمی بنیان تولید و توسعهٔ علمی را فراهم می سازد و فضا را از كم توجهی به علم متحول می گرداند.
تفكر علمی تامل و تدقیق در ضرورت وجود و حضور علم در عرصه ها و حوزه های گوناگون حیات بشری است ، از این طریق می توان به علل موجده و علل مقومه و مبقیه و غاییدی آن توجه نمود.
بحث از تفكر علمی در واقع بحث از هستی شناسی و شناخت شناسی علمی می باشد و بیشتر در حوزه فلسفه علم محل بحث و بررسی دارد.
از سوی دیگر تدوین سیاست علمی كارآمد


مطالب دیگر:
🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان مینودشت🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان رامیان🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان املش🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان آستانه اشرفیه🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان آستارا🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان بندر انزلی🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان فومن🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان لاهیجان🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان لنگرود🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان ماسال🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان رشت🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان رضوانشهر🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان رودبار🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان رودسر🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان شفت🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان سیاهکل🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان صومعه سرا🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان تالش🔍تحقیق با موضوع قاچاق و عناصر آن🔍تحقیق پولشويي از ديدگاه كنوانسيون پالرمو🔍بررسی بیماری های سالمندان و ارائه خدمات درمانی به آن ها🔍گزارش كارآموزي كارخانه قند🔍نقشه ی زمین شناسی شهرستان آذرشهر🔍مقاله بررسي رابطه منبع كنترل (دروني- بروني) با عزت نفس🔍عینک طراحی شده در سالیدورک و کتیا